Kvalita výstupného napätia

Kvalitná regulácia napätia pre kvalitný elektrický prúd.

Čo je to?


Kvalitný elektrický výstup generátora charakterizuje vysoká miera stability napätia a frekvencie. Tvar výstupného signálu by sa mal čo najviac približovať k sínusovému priebehu. Pre jeho dosiahnutie je potrebná regulácia napätia generátora a výkonu motora. Na túto reguláciu existuje niekoľko rôznych dostupných technológii, pričom každá má iné výhody. Pred kúpou generátora si u autorizovaného predajcu motorových strojov Honda overte, či je daný model vhodný pre vaše aplikácie.

Kondenzátor / Transformátor

Kondenzátorová resp. transformátorová (indukčná) regulácia je v súčasnosti najrozšírenejšou v segmente industriálnych generátorov. Jednoduchosť technológie robí tieto generátory cenovo prístupnými a spoľahlivými. Sú ideálne pre napájanie spotrebičov, ktoré nevyžadujú výbornú stabilitu napätia a frekvencie. Kondenzátorom a transformátorom regulované generátory sa radia medzi synchrónne - teda výstupná frekvencia je priamo závislá na otáčkach motora.

AVR

Mnohé generátory Honda používajú automatický napäťový regulátor (AVR), ktorý dôsledne reguluje výstupné napätie. Regulácia napätia je riadená elektronicky, čo prináša lepšiu stabilitu napätia a frekvencie. To znamená menej poklesov napätia a napäťových špičiek. Regulácia AVR tak predlžuje životnosť vašich spotrebičov. Aj elektrocentrály s AVR patria do skupiny synchrónnych generátorov.

Digitálne AVR

Digitálny automatický napäťový regulátor (D-AVR) má významnú výhodu oproti tradičnému systému AVR, predovšetkým sa ním dosahuje hladší priebeh výstupného napätia a vyššia účinnosť práce generátora. Táto technológia umožňuje pripojenie širokého spektra spotrebičov a zamedzuje efektu blikania svetiel, napr. pri zapojení štúdiových reflektorov.

Inteligentný automatický regulátor napätia (i-AVR)

Skombinovaním technológie D-AVR s iGX motormi vybavenými elektrickým riadením otáčok, prišla Honda s novým radom synchrónnych generátorov, ktoré ponúkajú prvotriedny výstupný výkon so stabilným napätím a frekvenciou. Ideálne pre stavbárov, zásahové jednotky, záložné zdroje a citlivé spotrebiče.

Cyklokonvertor

Hondou patentovaná technológia Cyklokonvertora je založená na rovnakej technológii vysokofrekvenčného trojfázového alternátora ako invertorové modely, ale používa zjednodušený spôsob elektronickej regulácie napätia. Generátory s Cyklo-konvertorom sú kompaktné a ľahké, poskytujú kvalitnejší výstup ako AVR generátory, pretože elektrický výkon nie je priamo naviazaný na otáčky motora. Tieto generátory sú ideálne na industriálne ako aj rekreačné použitie.

Invertor

Táto technológia je ideálna na napájanie tých najcitlivejších elektronických zariadení, pretože vytvára rovnako kvalitnú elektrinu, ako je tá z elektrickej zásuvky. Invertorové generátory poskytujú optimalizovaný výkon pre reaktívne záťaže, zabezpečujúc im najlepší výkon a životnosť. Invertorové generátory okrem toho ponúkajú rad ďalších výhod, vrátane nižšieho hluku, nižšej hmotnosti a nižšej spotreby paliva v porovnaní s tradičnými synchrónnymi generátormi.