Technológia Honda Hybrid

Výkon dvoch režimov

Detailný záber motora generátora hybridného systému Honda.
Detailný záber motora generátora hybridného systému Honda.
Posunúť

Produktové logo Honda.

Plán pre budúcnosť.

Hybridné automobily Honda prinášajú skvelú odozvu a nízku spotrebu paliva s oveľa nižšími emisiami.

Plán zelenšej budúcnosti

Hybridné automobily Honda

V súčasnosti je veľmi dôležitým aspektom uspokojenie rastúcich nárokov noriem na nízke emisie pri každodennom používaní, rovnako ako z hľadiska ekologického uvažovania o budúcnosti.

Nové pravidlá už ovplyvnili náklady na jazdu a tento vplyv si zachovajú aj v budúcnosti. Nastal čas pre hybridné pohony, ktoré si časom získajú ešte väčšiu popularitu vzhľadom na oveľa nižšiu spotrebou paliva hybridných vozidiel a nižšie emisie CO2 v porovnaní s tradičnými benzínovými vozidlami. Jednoducho povedané, hybridné vozidlá budeme využívať dlhšie a z dlhodobého hľadiska prinášajú skvelú finančnú úsporu.

Hybridné automobily od spoločnosti Honda

Budeme pokračovať vo vývoji hybridných vozidiel s cieľom znižovať emisie uhlíka

Znalosti v oblasti vývoja hybridných technológií, ktoré sme v priebehu rokov získali, sa zakladajú na tvorivosti, inováciách a neustálom zlepšovaní. Hybridný pohonný systém sme predstavili prvýkrát v roku 1999 pri uvedení modelu Insight a odvtedy sme ho výrazne vylepšili vývojom technológií, ktoré rozširujú našu ponuku hybridných vozidiel.

Športový hybrid SH-AWD

Tento model má systém novej generácie s pohonom všetkých štyroch kolies, pri ktorom vozidlo využíva benzínový motor, ktorý spolupracuje s veľkým elektromotorom na prednej náprave a dvomi elektromotormi na zadnej náprave. Tento hybridný pohonný systém zabezpečuje lepší výkon pri jazde v zákrutách a pri brzdení a súčasne nízku spotrebu paliva. Systém nedostal názov Super Handling All Wheel Drive pre nič za nič.

Výkon hybridného systému Honda i-MMD

Systém, ktorý sa dokáže rozhodovať úplne sám prináša vynikajúcu odozvu riadenia a mimoriadne plynulú jazdu.

Pohľad spredu na model Honda NSX Hybrid zaparkovaný v garáži.

Úžasný hybridný model NSX so systémom Super Handling All Wheel Drive. Využíva okamžitú odozvu krútiaceho momentu vytváraného tromi elektromotormi, ktoré v kombinácii s benzínovým motorom V6 prinášajú neuveriteľný výkon a jazdné vlastnosti.

Pohľad spredu na model Honda CR-V jazdiaci v horách.

Honda CR-V, celosvetovo najpopulárnejšie SUV práve dorazilo do Európy.

Tento inteligentný systém nazývame Multi Mode Drive a umožňuje voľbu medzi tromi režimami pohonu v závislosti od situácie v premávke a typu cesty, po ktorej jazdíte.

Dvojnásobný výkon

Naše vyspelé hybridné vozidlá jednoducho kombinujú výhody benzínových a elektrických motorov. Sú navrhnuté tak, aby prinášali výrazne nižšiu spotrebu paliva vďaka spojeniu úsporného benzínového motora s výkonom elektromotorov. Harmonicky navzájom spolupracujú a zabezpečujú plynulý prenos výkonu na kolesá a dynamické zrýchlenie, keď je to potrebné.

Naše nové hybridné SUV

Úplne nová Honda CR-V Hybrid.

Použitím dvojmotorového systému i-MMD sme vytvorili prvé hybridné SUV dostupné širokej verejnosti určené na predaj v Európe – novú Hondu CR-V. Toto nové CR-V je známe svojou vynikajúcou konštrukciou, všestrannosťou a priestrannosťou. Jeho základom je 2-litrový benzínový motor s Atkinsonovým cyklom a náš jedinečný hybridný pohonný systém. Vďaka tomuto ucelenému systému sa dostanete za podstatne menej peňazí k úplne novým horizontom... a ešte ďalej.

Pohľad zboku na model Honda CR-V Hybrid.

Sila, čo nás poháňa

Výkon hybridného systému Honda.

Pohľad spredu na jednotky motora s priamym náhonom modelu NSX.

Jednotky motora s priamym náhonom modelu NSX sú súčasťou technicky najpokročilejšieho pohonu pre cestné autá, aký sme kedy vyrobili.

Hybridný pohonný systém Honda i-MMD prináša okamžitú odozvu vďaka dvom elektromotorom a umožňuje vzrušujúcu jazdu. Nejde však len o točivý moment elektromotora, pretože naše hybridné vozidlá prinášajú to najlepšie z obidvoch oblastí. Tento typ inteligentného pohonu automaticky a plynule prepína medzi elektrickým pohonom pri nižších rýchlostiach a benzínovým motorom pri vyšších rýchlostiach podľa toho, ktorá možnosť je účinnejšia.

Elegantný a tichý

Jazda vo vozidle s hybridným pohonom Honda prináša jedinečný zážitok, pretože nič sa nevyrovná pokoju pri štarte v elektrickom režime. Po naštartovaní benzínového motora je prechod taký tichý a plynulý, že sa budete sami seba pýtať, či motor vôbec nabehol.

Netreba ho pripájať do siete

Skvelou vlastnosťou hybridu je, že nemusíte hľadať nabíjaciu stanicu, ani si doma nechávať namontovať špeciálnu zásuvku. Motor počas prevádzky nepretržite dobíja akumulátor a vám stačí len natankovať benzín tak, ako to bežne robíte. Naozaj je to také jednoduché.

Nižšia spotreba

Hybridné vozidlo zníži vaše náklady na tankovanie a ušetrí vám peniaze. Používanie menšieho množstva paliva znamená aj nižšie emisie, čo je oveľa lepšie pre vašu peňaženku a životné prostredie.

Úplná pohoda

Päť rokov alebo až 100 000 km (v závislosti od toho, čo nastane skôr) sa nemusíte o nič starať. Na pohonný systém Honda i-MMD vrátane akumulátora sa vzťahuje plná záruka.

Inteligentný hybrid

Premýšľa za vás.

Priblížený pohľad zboku na inteligentný pohonný systém Multi Mode Drive.

Systém i-MMD (inteligentný pohon vo viacerých režimoch) určí najefektívnejší spôsob využitia paliva a elektriny, vďaka tomu sa vodič nemusí rozhodovať medzi niektorým z trojice režimov jazdy: elektrickým (Electric Drive), hybridným (Hybrid Drive) a režimom motora (Engine Drive).

Ako funguje hybridný systém v elektrickom režime Electric Drive

V elektrickom režime Electric Drive hnací motor čerpá energiu výlučne z akumulátorov a umožňuje extrémne tichú jazdu s nízkymi až nulovými emisiami.

Ako funguje hybridný systém v hybridnom režime Hybrid Drive

V prípade hybridného režimu benzínový motor poháňa motor generátora elektrickej energie a ten pohonný elektromotor, prebytočná energia z motora sa pomocou generátora využíva na dobíjanie akumulátorov.

Ako funguje hybridný systém v režime zážihového motora Engine Drive

V režime motora Engine Drive kolesá poháňa benzínový motor, pričom v prípade potreby je k dispozícii zrýchlenie s využitím maximálneho výkonu elektromotora, napríklad ak treba vykonať rýchlo predbiehať.

Režimy hybridného pohonu Honda v akcii

Pri jazde v mestskom prostredí bude vozidlo najčastejšie prepínať medzi hybridným a elektrickým pohonom na zaistenie optimálneho výkonu.

Čas na otázky

Vytvorili sme zoznam najčastejších otázok týkajúcich sa výkonu hybridného pohonu.

Čo je hybridná technológia? Ako to funguje? Ako dlho vydržia batérie? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v časti Najčastejšie otázky o hybridnom systéme Honda.